Taksi şoförünü, “Senin gibileri arkadan vursunlar” diyerek tehdit edip hakaretler savuran kadın yolcudan skandal savunma: Ağzım küfür konusunda durmaz

Aydın’ın Efeler ilçesinde taksi şoförünü, “Senin gibi taksicileri arkadan vuruyorlar ya, vursunlar.” sözleriyle tehdit edip küfürler savuran kadın yolcu konuştu. Üzgün olduğunu söyleyen M.Ç., “Benim ağzım biraz küfür konusunda durmaz. Söylediğim sözleri ben bile görünce hakikaten kendimden nefret ettim. Bütün toplumdan ve tüm taksici camiasından özür diliyorum.” dedi.

BİNDİĞİ TAKSİDE OLAY ÇIKARDI

Aydın’ın Efeler ilçesinde Otogar Taksi Durağı’na bağlı olarak çalışan taksici Mehmet Cihan, dün saat 03.30 sıralarında Aydın Adliye binası önünden 2 kadın müşteri aldı. Ön koltukta oturan yolcu M.Ç. ile İzmir’den 5 ay önce Aydın’a geldiği öğrenilen 2 çocuk babası taksi şoförü Cihan arasında tartışma çıktı.

“SENİN GİBİ TAKSİCİLERİ ARKADAN VURSUNLAR”

Cihan, kendisine küfreden yolcuyu, araçtaki kameranın kayıtta olduğunu belirtip, uyardı. Fakat yolcu küfürlerine devam edip, “Kendini arızaya bağlama. Burası Ankara değil; seni kimse burada silahla vurmayacak. Senin gibi taksicileri arkadan vuruyorlar ya, vursunlar. Senin gibi adamları vursunlar” dedi.

TAKSİ ŞOFÖRÜ ŞİKAYETÇİ OLDU

Cihan, 2 yolcusunu daha sonra Güzelhisar Mahallesi’ndeki evlerinin önünde indirdi. Görüntüler taksi sahibi tarafından sosyal medyada paylaşırken, Mehmet Cihan bu sabah Efeler İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gidip, M.Ç.’den şikayetçi oldu.

“ÇOK ÜZÜLDÜM, ÇOK MAHCUBUM”

Taksi şoförü Mehmet Cihan’a küfür ve hakaret ettiği gerekçesiyle şikayet edilen M.Ç. o anları anlattı ve tüm taksicilerden özür diledi. Skandal sözlerle kendini savunan M.Ç. şunları söyledi: “Çok üzüldüm ve çok mahcubum. Bu konu hakkında ne diyeceğimi bilemiyorum. Bu üzüntümü kelimelerle bile ifade edemem. Bir yerden arkadaşlarla birlikte çıktık ve taksiye bindik. Taksici tarif ettiğimiz sokaklardan bir, iki defa geçince sinirlendim. Taksimetrenin de fazla yazdığını düşünerek bu nedenle sıkıntı yaşandı. Taksi şoförü ‘Ben buraları tam bilmiyorum’ dedi.

M.Ç.

“AĞZIM KÜFÜR KONUSUNDA DURMAZ”

Benim de ağzım biraz küfür konusunda durmaz. Mizacı şekilde küfrederek, bilmesi gerektiğini neden bilmediğini söyledim. Ancak taksiden indiğimde, söylediğim sözleri ben bile görünce hakikaten kendimden nefret ettim. Bütün toplumdan ve tüm taksici camiasından özür diliyorum.

“TAKSİ ŞOFÖRÜNDEN ÖZÜR DİLİYORUM”

Telafi edebileceğim bir durum varsa her zaman hazırım. Ama isteyerek söylenmiş, yapılmış bir şey değil bu. Tüm gün çalıştığım gecenin stresinden kaynaklanmış, bu nedenle söylemiş olabilirim. Keşke böyle bir şey söylemeseydim. Taksi şoförü arkadaşımı tanımıyorum ama ondan da özür diliyorum.”

Mehmet Cihan

‘HER ŞEY 10 SANİYELİK’

Öte yandan Mehmet Cihan, “Herkes hayatta namusu ve şerefi için yaşıyor. Bana ettiği küfürler değil; taksiden inerken söylediği sözler zoruma gitti. İzmir’de geçtiğimiz günlerde bir meslektaşımız öldürüldü. Neden öldürüldü? Para için. Araba kullanırken önümüze bakıyoruz; arkamıza değil. O şartlarda polemiğe girdik, bana küfretti. O sırada yanımdakine mi arkamdakine mi yoksa yola mı bakayım? Arkamdan silah veya bıçak mı çekilecek onu mu kontrol edeyim? Yazık, günah. Her şey 10 saniyelik. 2 çocuğumun rızkı için mücadele veriyorum. Sonucu bu olmamalı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x