Bakan Bak’tan Başkent’te spor turu!

Gençlik ve Spor Bakanı Bak, inşaatı devam eden Sincan’daki spor kompleksinde bir dizi incelemelerde bulundu. Daha sonrasında 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’na Eryaman’da bulunan Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde (TOHM) hazırlanan sporcuları ziyaret etti.

Burada Sporcu Sağlığı Merkezi’nde bilgiler alan Bakan Bak, milli sporcuların tesis içinde geçtiği çeşitli testlerin, başarılarında önemli rol oynadığını vurguladı. Bu merkezde çalışmalarını sürdüren para masa tenisçiler, para atıcıları da ziyaret eden Bak, sporcularla sohbet etti.

Osman Aşkın Bak, çalışmalarını Eryaman TOHM’da yapan modern pentatloncu milli sporcu İlke Özyüksel ile olimpiyat şampiyonu milli boksör Busenaz Sürmeneli’yle de görüştü ve milli sporculardan 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’nda madalya beklediğini iletti. Bakan Bak, TOHM’daki ziyareti sırasında havalı ve ateşli atış poligonunda atış da yaptı.

Keçiören Taha Akgül Spor Salonu’nda düzenlenen Türkiye Karate Şampiyonası’nı izleyen Bakan Bak, bir süre müsabakaları takip etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x