Xiaomi’den veri transferini kolaylaştıran yeni PC Taşıma Asistanı

Xiaomi’nin Çin’de tanıttığı yeni yardımcı aracı Xiaomi PC Migration Assistant, bilgisayarlar arasında veri aktarımını kolaylaştırmak için tasarlandı. Bu araç, kullanıcı dostu bir deneyim sunarak, QQ ve WeChat sohbet kayıtları, tarayıcı yer imleri gibi önemli verilerin tek bir tıklama ile hızlı bir şekilde, saniyede 90MB’a varan hızlarda aktarılmasını sağlıyor. 64-bit Windows 10 ve Windows 11 işletim sistemleri ile uyumlu olan PC Migration Assistant, eski cihazın 5G frekans bandı kablosuz ağ kartını desteklemesini gerektiriyor. Xiaomi, aracın Xiaomi marka olmayan bilgisayarlarda mükemmel destek sunamayabileceğini belirtse de, geniş bir uyumluluk yelpazesi sunuyor.

Kullanıcılar, yeni bilgisayarda aktarılan dosyaların hedef yolunu seçebilirken, varsayılan olarak dosyalar orijinal yollarına aktarılıyor ki bu da erişim kolaylığı ve aşinalık sağlıyor. Araç, dosyalar, uygulamalar (Chrome, Edge ve Firefox gibi önemli tarayıcılar ile QQ ve WeChat’i destekleyerek) ve bazı sistem ayarları da dahil olmak üzere geniş bir veri türü yelpazesini destekliyor. Bununla birlikte, Program Dosyaları, sistem dizinleri, sistem yönetim bölümleri, sanal bellek dosyaları ve kısayol dosyaları gibi dizinlerin taşınması desteklenmiyor.

Xiaomi’den veri transferini kolaylaştıran yeni PC Taşıma Asistanı

Xiaomi, optimal performans için kullanıcıların, diğer çalışan kablosuz cihazların sayısını azaltmaları, iki bilgisayarı birbirine yakın tutmaları ve taşıma işlemi sırasında diğer uygulamaları kapatmaları tavsiyesinde bulunuyor. Eski ve yeni cihazlar arasında bağlantı kurulamaması durumunda, cihazların veya Wi-Fi bağlantısının yeniden başlatılması öneriliyor.

Başarısız bir taşıma durumunda, araç detaylı geri bildirim sağlayarak, kullanıcıların dosya erişim kısıtlamaları, uygulama indirme gereksinimleri veya uyumsuz sistem ayarları gibi sorunları tanımlamasına ve çözüm bulmasına yardımcı oluyor.

Xiaomi PC Migration Assistant’ın en güncel sürümü, belirli modeller için Xiaomi PC App Store’dan veya Xiaomi’nin resmi web sitesinden doğrudan indirilebilir. Bu yeni araç, verilerini yeni bir PC’ye aktarmak isteyenler için kullanım kolaylığı ve hızlı bir taşıma süreci sunarak, kullanıcı deneyimini artırmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x